SUOMEN LYMFAYHDISTYS RY TIEDOTTAA

Etsimme kuvia Suomen lymfayhdistyksen viestintään nettisivuille ja markkinointiin. Valokuvien tulisi olla korkealaatuisia, hyvässä valaistuksessa ja kasvoja ei saisi olla näkyvissä. Kuva voi olla esimerkiksi tukituote kädessä tai jalassa, lymfapotilas liikkumassa tai muu teemaan sopiva kuva.

Julkaisemme myös vertaistukikirjoituksia yhdistyksen blogissa sekä Facebook-sivulla. Kirjoitus voi olla tehty docsilla tai wordilla. Kirjoitus tulisi olla kirjoitettu Arial fontilla ja fonttikoko 11. Kirjoituksen pituus on vähintään ½  A4-arkki ja enintään ⅔ A4-arkki. Voit käyttää alla olevia kysymyksiä tekstisi runkona ja jaotella kappaleet sen mukaisesti. 

Mikäli olet halukas tarjoamaan kuvia, piirroksia tai kirjoituksia viestintään, laitathan viestiä yasmina@lymfayhdistys.fi. Mainitsethan viestissä, että kuvaa tai tekstiä saa käyttää yhdistyksen viestinnässä. 

Tarkentavia kysymyksiä voit esittää sähköpostitse. 

Kiitos!

Scroll to Top